Jak probíhá realizace napínaných podhledů OPTIMUS od A po Z


Pokud uvažujete o realizaci napínaného podhledu, mohlo by vás zajímat, jak celý proces probíhá od prvotního kontaktu do finální realizace. Pojďme si o tom něco povědět:

V první řadě je pro nás důležitý Váš kontakt. Můžete se nám ozvat pomocí:  kontaktního formuláře, skrze e-mailovou adresu info@optimusceiling.cz, nebo telefonicky na číslo 777 958 030.

Náš první kontakt proběhne telefonicky. Budeme od Vás požadovat pár základních informací, jako jsou: druh napínaného podhledu (jednobarevný, světlo propustný, ART Print, perforovaný), plocha (m2), místo realizace (město), počet a druh světel (bodovky, LEDky, závěsná světla) a hlavně vaší představu o tom, jak by měl strop vypadat a co od něj očekáváte. 

Na základě těchto informací Vám zpracujeme předběžnou cenovou nabídku. 

V případě, že je cenová nabídka v pořádku a cena vám vyhovuje, domluvíme termín zaměření stávajícího stropu. Přesné zaměření je velice důležité, každý strop se vyrábí  na míru konkrétní místnosti.

V den domluveného termínu k vám přijedeme, vše si vysvětlíme a strop zaměříme. Doladíme také veškeré detaily, jako je výběr materiálu, barvy, definitivní počet a druh světel. Prostě tak, aby bylo vše dle vašich představ. 

Na základě zaměření aktualizujeme cenovou nabídku ( pokud je potřeba ) a začínáme ladit termín realizace. Většinou jsme schopni reagovat do jednoho týdne. Záleží na naší momentální vytíženosti a připravenosti vaší stavby. 

Poté, co je termín realizace domluven, vystavujeme zálohovou fakturu na 50% z cenové nabídky. Po zaplacení zálohové faktury zadáváme podhled do výroby. Výroba probíhá na Slovensku, doba dodání materiálu do ČR je 3-4 dny v závislosti na vytíženosti výroby.

V den termínu realizace k vám dorazí naši zkušení montážníci, kteří mají dlouholetou praxi s realizacemi napínaných stropů. 

Standardní montáž napínaného podhledu se skládá z několika kroků, které si vysvětlujeme níže:

  • upřesnění výšky stropu
  • instalace obvodových lišt
  • instalace pomocných konstrukcí ( pro světla, vzduchotechniku a pod. )
  • instalace samotného napínaného podhledu
  • instalace světel
  • instalace maskovací lišty

Nyní si projdeme instalaci detailněji:

Upřesnění výšky stropu:

Díky jedinečné technologii napínaných stropů se můžete do poslední chvíle rozhodnout, o kolik cm strop snížíme ( minimální snížení jsou 3cm ). Výšku stropu zaměřujeme laserem, takže se nemusíte bát nerovností.  

Instalace obvodových lišt:

Speciální hliníkové obvodové lišty, které jsou určeny výhradně pro instalaci napínaných podhledů, připevňujeme do obvodových stěn pomocí hmoždinek a vrutů. Kotvící materiál vybíráme podle druhu obvodových stěn. Veškeré vrtání probíhá s odsáváním, takže nevytváříme žádný zbytečný nepořádek. 

Instalace pomocných konstrukcí:

Vzhledem k tomu, že napínaný podhled je vzdálen minimálně 3cm od původního stropu, musíme pro světla ( závěsné, vsazené, přisazené, bodové ) vytvořit konstrukce, do kterých se zavěsí. 

Instalace napínaného podhledu:

Samotná instalace probíhá tak, že napínaný podhled v místností rozložíme a zavěsíme do rohů. Poté přichází na řadu teplomety, které nám vyhřejí místnost na 50 – 60°C. Díky této teplotě se nám strop srovná, změkne a dovolí nám průtah, díky kterému jsme schopní podhled napnout do obvodových lišt. Do obvodových lišt se podhled napíná za pomocí speciálních špachtlí, které jsou upraveny pro naše potřeby tak, aby se napínání co nejvíce zjednodušilo a nedošlo k poškození folie. 

Instalace světel:    

Jedním z posledních kroků je instalace světel do podhledu. Do již napnutého podhledu se připraví montážní prostupy pro světla za pomocí speciálních kroužků, které nedovolí podhledu prasknout. Po vytvoření těchto prostupů se světla nainstalují stejně, jako do obyčejného stropu, nebo do stropu ze sádrokartonu. 

Instalace maskovací lišty:   

Po napnutí stropu nám vznikne mezi stěnou a podhledem cca 0,5cm montážní spára. Do této spáry se umísťuje maskovací lišta, která nám montážní otvor zakryje tak, že napojení stěny a stropu je téměř neviditelné. Instalace maskovací lišty však není podmínkou, někteří investoři nechávají spáru schválně viditelnou. 

Takhle vypadá standardní postup práce od A do Z u naší společnosti OPTIMUS Ceiling. 

V případě otázek nás kdykoli kontaktujte na emailu: info@optimusceiling.cz nebo na tel. čísle 777 958 030.

Váš OPTIMUS Ceiling 

Aktuality

Comments are disabled.